poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Lakierowane podłogi zawsze na czasie.



Lakierowane podłogi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wytworzona powłoka lakieru jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Polakierowana podłoga praktycznie się nie starzeje; jeśli znajduje się w pomieszczeniu suchym i nie narażonym na wnoszenie dużej ilości piasku, przez wiele lat nie wymaga żadnych napraw ani konserwacji, poza odkurzaniem i myciem. Drewno pokryte lakierem zachowuje naturalną barwę, a każdy szczegół usłojenia zostaje podkreślony. Podłodze z drewna egzotycznego powłoka z lakieru doda wrażenie głębi. W zależności od upodobań lakierowanie może być matowe lub na wysoki połysk wykończenia mieszkań Warszawa. Przy podłodze lakierowanej na wysoki połysk należy się liczyć z uwydatnieniem wszelkich niedoskonałości i zarysowań. O wytrzymałości powłoki decyduje typ zastosowanej żywicy (akrylowa, alkidowa, poliuretanowa). Rodzaj lakieru należy dopasować do gatunku drewna. To podstawowe kryterium wyboru, gwarantujące trwałość powłoki oraz chroniące przed przykrymi niespodziankami, na przykład nieoczekiwaną zmianą koloru. Dla drewna liściastego najlepsze są lakiery elastyczne, które nie pękają podczas pracy drewna (poliuretanowe, uretanowe). Użycia specjalnego podkładu wymaga drewno kwaśne(zawierające kwasy oraz garbniki, np. dąb) - inaczej pod wpływem lakieru znacznie by ściemniało.
Na podłogi z drewna drzew iglastych powinno się nakładać lakiery alkilowe i uretanowe remonty mieszkań Warszawa. Wcześniej, przed ich zastosowaniem, całą podłogę należy dokładnie zmyć acetonem w celu usunięcia żywicy. Następnie podłogę taką trzeba pokryć specjalnym podkładem (dostosowanym do rodzaju lakieru), który wypełni miejsca po torebkach żywicznych. Dopiero na tak przygotowaną podłogę można nałożyć lakier.
Przy drewnie egzotycznym można użyć dowolnego rodzaju lakieru, ważne jednak, by wcześniej nałożyć na drewno specjalny preparat neutralizujący olejki eteryczne. Choć lakierowanie wydaje się czynnością prostą, to nie jest tak do końca, no chyba że dysponujemy sporą wiedzą i jesteśmy pewni, że nie popełnimy pomyłki, która mogłaby być dla nas kosztowna. Jeśli nie mamy odpowiedniego przygotowania lepiej nie bawmy się w „Boba budowniczego” i poszukajmy profesjonalnej ekipy remontowo – budowlanej, która zrobi to dobrze i solidnie remonty mieszkańWarszawa.
Krzywe ściany i sufity można wyrównać przy okazji remontu w domu. Sposobów na to jest kilka. Wszystko zależy od tego, jak duże są odchylenia od płaszczyzny i jaki efekt chcemy osiągnąć.
Po zakończeniu budowy domu ściany i sufity mogły nam się wydawać równe i gładkie, a kąty pomiędzy nimi proste. Tymczasem później, podczas jego urządzania, okazało się, że tak wcale nie jest. Więcej trzeba było zapłacić glazurnikowi, który nie chciał za standardowe wynagrodzenie kłaść płytek na krzywych ścianach, a blaty kuchenne wymagały dokładnego dopasowywania. W takiej samej sytuacji mogą się również znaleźć właściciele, którzy kupili gotowy dom; dla zawarcia transakcji jakość wykonania ścian i sufitów nie miała istotnego znaczenia. Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji można podczas większego remontu poprawić nierówne ściany i sufity. Pozostawione przez murarzy i tynkarzy niedokładności, da się zwykle wyrównać płytami gipsowo-kartonowymi i warstwą gładzi. Dotyczy to szczególnie ścian, których nawet kilkucentymetrowe odchylenia od płaszczyzny szczególnie wyeksponują odcień lub połysk farby oraz listwy przypodłogowe, w barwach kontrastujących z ich kolorem.


1 komentarz: