środa, 27 sierpnia 2014

Wyrównywanie ścian za pomocą zapraw wyrównawczych.



 Aby na podłodze czy na ścianie udało się dobrze ułożyć okładzinę (płytki ceramiczne, panele, parkiet) niezbędne jest równe podłoże. Często zdarza się jednak, że pozostawia  ono wiele do życzenia, a my koniecznie zmuszeni jesteśmy coś z tym zrobić. Przydadzą się wtedy różnego rodzaju zaprawy wyrównawcze kompleksowe wykończenia mieszkań Warszawa. Gęstoplastyczne zaprawy wyrównawcze przeznaczone są do wyrównywania większych nierówności podłoża oraz do drobnych napraw punktowych. Zazwyczaj równa się nimi ściany, choć można też ich używać do wykonywania warstwy spadkowej na powierzchniach poziomych. Zaprawami wyrównawczymi  można  równać ściany świeżo wymurowane, choć stosuje się je  głównie do prac remontowych, naprawiając stare, spękane powierzchnie tynku. Przed nałożeniem zaprawy wyrównawczej, naprawiane powierzchnie należy odpowiednio przygotować: usunąć słabo trzymające się warstwy tynku i farby oraz uzupełnić ubytki, dobrze zwilżyć ścianę, a w razie potrzeby także zagruntować.
Ściany świeżo wymurowane nie wymagają szczególnego przygotowania, należy jedynie wyrównać ewentualne ubytki i rozpocząć nanoszenie.  Zaprawy wyrównawcze mają różne czasy utwardzania. Najczęściej są to błyskawiczne lub szybkowiążące zaprawy. Podczas zacierania zaprawy trzeba pamiętać, że im bardziej będzie chropowata, tym lepsza będzie przyczepność kolejnej warstwy remonty mieszkań Warszawa. Dlatego nie warto zacierać jej na gładko, jeśli zamierzamy na niej przyklejać płytki. Jeśli chodzi o podłoża poziome, to wyrównuje się je masami samopoziomującymi. Można je stosować pod wszystkie rodzaje materiałów posadzkowych: płytki, wykładziny, panele i parkiet. Pozwalają idealnie wyrównać podłoże, ułatwiając i przyspieszając kolejne prace (czyli przyklejanie okładziny), minimalizując równocześnie zużycie zapraw klejących. Dobranie odpowiedniej wylewki do podłoża jest istotne. Do podłoży trudnych zaleca się stosować wylewki samopoziomujące, zbrojone włóknem z tworzywa sztucznego. To samo dotyczy prawidłowego przygotowania podłoża pod masy samopoziomujące kompleksowe wykończenia mieszkań Warszawa. Nie może być na nich żadnych zanieczyszczeń ani mleczka cementowego, które pogarszają przyczepność wylewek. Podłoże powinno być także zagruntowane, co pozwala usunąć resztki kurzu i pyłu oraz redukuje i ujednolica jego chłonność. Masy samopoziomujące najlepiej jest przygotować i wylać za pomocą agregatu, ale można też robić to ręcznie. Przygotowanie masy polega wtedy na wsypaniu suchej mieszanki do naczynia z odmierzoną ilością wody i wymieszaniu (najlepiej mechanicznie), aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji i  wylać na przygotowane podłoże bezpośrednio po wymieszaniu. W razie dłuższego oczekiwania, masę należy ponownie krótko wymieszać bezpośrednio przed wylaniem. Masy powinno się nanosić równomiernie, unikając przerw w pracy. Po wylaniu, masę należy odpowietrzyć. Używa się do tego celu wałków kolczastych , które ułatwiają rozprowadzanie masy po podłożu i łączą dolewane, kolejne jej porcje
.

3 komentarze:

  1. Jeśli chodzi o wykończenie mieszkania warszawa to polecam www.remontystolica.p

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy marzycie o pięknym i funkcjonalnym wnętrzu, ale brakuje Wam czasu na jego realizację? Wykończenie pod klucz to usługa stworzona dla Was. Firma https://www.wawerbud.pl/wykonczenie-pod-klucz/ zapewni Wam kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Z ich pomocą Wasze marzenia o idealnym wnętrzu szybko stają się rzeczywistością.

    OdpowiedzUsuń